Bilete online
CONDUCEREA
Nagy Orbán
Director general
Ovidiu Caiţa
Director artistic - Regizor artistic
Stier Péter
Director administrtiv


REGIZORI
Andrei Mihalache
Regizor artistic
Diana Dragoș
Regizor artistic
Ovidiu Caiţa
Director artistic - Regizor artistic


SCENOGRAFI
Alexandru Radu
Scenograf


COREGRAFI




COLABORATORI
Adonis Tanța
Actor liric
Alexandru Dancu
Light designer
Alexandru Petre
Scenograf
Alpár Albert
Scenograf
Anda Pop
Scenograf
Andrea Gavriliu
Coregraf&Actriță
Andrei​ ​Raicu
Regizor, light designer, sound designer, compozitor
Bogdan Olarson
Artist multimedia, coregraf
Bogdan Spătaru
Scenograf
Cristian Ban
Regizor artistic
Cristina Milea
Scenograf
Cserey Csaba
muzician
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic
Dimitris Palade
visual artist
Dorin Griguță
solist vocal
Laura Moldovan
Regizor artistic
Lucian Moga
Light designer
Mihai Dobre
Muzician
Theo Marton
Regizor artistic
Vadas László
Regizor artistic


FOȘTI ANGAJAȚI ȘI COLABORATORI
Adina Lazăr
Regizor artistic
Alexander Hausvater
Regizor artistic
Anca Cernea
Scenograf
Bessenyei István
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Biró Erika
Peruchieră
Bodea Tibor
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Ciprian Ciuciu
Actor - Teatrul Regina Maria Oradea
Cosmin Matei
Regizor
Cristian Ioan
Regizor artistic
Cserey Csaba
muzician
Cătălin Herlo
Actor - Teatrul Naţional Cluj
Daniel Bălan
Sunetist
Daniel Vulcu
actor, regizor artistic
Daniela Oros
Actriţă
Diana Dragoș
Regizor artistic
Doina Antemir
Scenograf
Dorina Codrea
Plasator
Eliza Labancz
Scenograf
Eugen Făt
Regizor artistic
Eugen Gyemant
Regizor artistic
Fany Boca
muzician
Gabriel Duţu
Actor - Teatrul Bacovia Bacau
Gabriel Koka
tehnician sunet
Gelu Badea
Regizor artistic
Gina Gorea
Actriţă
Horațiu Mihaiu
Scenograf
Horaţiu Ioan Apan
regizor artistic
Ioan Gavrilaș
Secretar literar
Ion Tifor
Actor
Klara Labancz
Scenograf
Laczkó Tekla
Actor - Teatrul de Nord, Trupa Harag György
Lörincz Ágnes
Actriţă - Trupa Harag György
Manfredi Annamaria
profesor de muzică
Marcel Țop
Regizor artistic
Marcela Dragoş
Croitoreasă
Maria Nicola
Scenograf
Maria V. Botar
Scenograf
Marian Negrescu
Actor, regizor - Directorul Teatrului ”Elvira Godeanu” Tg. Jiu
Marius Costache
Regizor artistic
Mihai Zima
Maestru de lumini
Monica Sălăgean
Consilier juridic
Oana Cernea
Scenograf
Oana Leahu
Regizor artistic
Ovidiu Cosac
regizor
Ovidiu Iloc
muzician
Radu Sas
Actor
Ramona Dumitrean
Actriţă - Teatrul National Cluj
Rappert Gábor
Actor - Trupa Harag György
Ritta Szabo
Regizor tehnic / Sufleur
Robert Costea
Sunetist
Sorin Militaru
Regizor artistic
Tudor Gătina
Luminist
Valeriu Doran
Actor - Teatrul Municipal Baia Mare
Vasile Țăran
Director general - manager
Vioara Bara
Scenograf
Viorica Botar
Regizor tehnic / Sufleur


ECHIPA TEHNICA
Botos Enikő
Regizor tehnic
Budizsa Anikó
Costumieră
Cristian Rudăreanu
Regizor tehnic
Călin Mocan
Luminist
Ferenc Bozso
Croitor
Hutzel Zoltan
Mașinist
Ioan Iluţă
Luminist
Lászlo Pffeifer
Masinist sef
Marius Bîte
Maşinist
Papp Ildikó
Machieuză
Stike Molnár
Sunetist
Veres Ecaterina
Croitoreasă
Vlad Giurge
Sunetist
Vlăduț Duca
Tâmplar
Dorel Iurcencu
Regizor tehnic
Szilágyi Zoltán
Șef de producție
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Adriana Filipan
Recuziter
Iuliu Kecskes
Masinist
Ioan Danciu
Masinist
Mircea Duca
Tamplar
Istvan Boros
Tapiter
Anton Turdan
Lacatus
Janos Reizer
Croitor
Lotti Szabo
Croitoreasa
Hajdu Rodica
Plasator


SECRETARIAT LITERAR - AGENȚIE TEATRALĂ
Ileana Blaga
Impresar
Iosif Donca
Impresar-Sef sala
Mona Caiţa
Secretar literar


ECONOMIC-ADMINISTRATIV
Adriana Popa
Inspector resurse umane
Doina Coleff
Contabil șef
Carmen Barata
Economist
Daniela Balog
Economist
Rodica Lup
Economist
Mariana Paul
Sef serviciu administrativ


Noutati
PROGRAM NOIEMBRIE 2019
Vineri 01 noiembrie 2019, ora 19.00 - Teatrul de Nord, Sala Studio DIN ROMÂNIA, CU DRAGOSTE de Carmen Dominte Regia: Carmen Frățilă Scenografia: Cristian Gătina Distribuția: Darius Popa, Andy Varga, Adrian Ilie (liceeni voluntari)
PROGRAM OCTOMBRIE 2019
Marți 01 octombrie 2019, ora 10.00 - Casa de Cultură, Sala Mare MICUL PRINȚ de Antoine de Saint-Exupéry Regia: Marius Costache Scenografia: Alexandru Radu Distribuția: Raluca Mara, Sergiu Tăbăcaru, Andreea Mocan/Anca
PROGRAM SEPTEMBRIE 2019
PROGRAMUL SPECTACOLELOR TEATRULUI DE NORD, TRUPA ”MIHAI RAICU” SEPTEMBRIE 2019   Duminică 01 septembrie 2019, ora 18.00  - Teatrul de Nord, Sala Mare DE LA EVA LA 3000 ÎN VARIAȚIUNI MEMETICE LABORATOR 2 | Metoda d
STAGIUNEA 2019 - 2020
Stagiunea 51 Teatrul de Nord Satu Mare - Trupa ”Mihai Raicu”   SALA MARE Bani din cer de Ray Conney, regia Daniel Vulcu Îngrijitorul de Harold Pinter, regia Ovidiu Caița Legea celui mai puternic de Dominik Busch, re
ABONAMENTE 2019 - 2020
TIPURILE DE ABONAMENTE   1. Abonament PREMIUM – 250 lei - 6 spectacole 4 spectacole noi: Bani din cer de Ray Conney, regia Daniel Vulcu Îngrijitorul de Harold Pinter, regia Ovidiu Caița Legea celui mai puternic de Domin
PROGRAMUL LUNII IUNIE - 2019
Duminică 2 iunie 2019, ora 19.00 - Teatrul Municipal Baia Mare - Festivalul Internațional de Teatru ATELIER REȚETA PERFECȚIUNII ÎN FOARTE MULȚI PAȘI CARE NU DUC NICĂIERI Un teatru fizic de Andrea Gavriliu Scenografia: Alexandru Petre

Parteneri media
   
Abonare la Newsletter
Abonare

Creeat de Altersoft